Online konferencija debatanata medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini povodom Dana škole

Članovi debatnog kluba „Ad Factum“ Gazi Husrev-begove medrese, kao svoj doprinos obilježavanju 8. januara, Dana škole, organizirali su dvodnevnu online konferenciju za učenike i učenice medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Konferencija je održana 7. i 8. januara, putem Google Meet aplikacije a teme o kojima su debatanti imali priliku razgovarati su: „Mladi, globalizacija i patriotizam“ i „Pandemija, psihičko zdravlje i slobodno vrijeme“.

Konferencija se sastojala od predavanja, diskusije, govora. Predavanja su održali mr. Meho ef. Šljivo, šef Odjela za hatabet, vaz i iršad u Rijasetu Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i Sejjaf Hadžić, diplomirani pravnik, bivši član debatnog kluba i državni debatni prvak, koji danas radi u Misiji OSCE-a u Bosni i Hercegovini, u Odjelu za sigurnosnu saradnju, portfolio prevencije i suprotstavljanja nasilnim ekstremizmu i terorizmu.

Tokom konferencije debatantima su se obratili voditelji debatnih klubova profesori Harun Macić, Ahmed Omerović, Suad Smailhodžić, Ermin Kesten, Mirzet Hamzić i Edin Balta.

Učesnici konferencije naglasili su važnost povezivanja mladih, a posebno u periodu pandemije.

Edin Balta, prof.