Učenik četvrtog razreda Medrese Abdulah Kadić osvojio treće mjesto na ovogodišnjem takmičenju „Sat kodiranja“

Gazi Husrev begova medresa je i ove godine učestvovala na Međunarodnom takmičenju iz informatike, „Hour of code“ na kojem je učenik četvrtog razreda Abdulah Kadić osvojio 3. mjesto za esej. Ovogodišnje takmičenje je organizirao Centar za promociju civilnog društva uz pomoć Microsofta u BiH.

Sat kodiranja ili Hour of Code je globalna edukativna akcija američke neprofitne organizacije CODE.ORG namijenjena sticanju prvih programerskih iskustava, pokrenuta sa ciljem demistifikacije informatike i programiranja i motivacije učenika da razmotre karijeru u programiranju i IT sektoru.

Čestitamo učeniku Abdulahu Kadiću i njegovom mentoru profesorici Jasmini Šećerović-Botonjić na postignutom uspjehu.