Medresu posjetio glavni imam Medžlisa IZ Sarajevo dr. Abdulgafar-ef. Velić

U četvrtak, 2. septembra, glavni imam Medžlisa IZ Sarajevo, dr. Abdulgafar-ef. Velić, zajedno sa svojim saradnicima posjetio je rukovodstvo Gazi Husrev-begove medrese, direktora dr. hfz. Mensura Malkića, upravnika đačkog internata mr. Dževada Pleha i pomoćnika direktora za nastavu, Halima Husića.

Povod posjete je početak nove školske godine kao i obilježavanje 500 godina od imenovanja Gazi Husrev-bega za namjesnika i dolaska u Sarajevo.

Glavni imam, dr. Velić, je istaknuo da su veze između sarajevskih imama i Gazi Husrev-begove medrese uvijek bile čvrste, te ih takvim treba i dalje čuvati. Kroz ugodan razgovor dogovoreni su koraci buduće saradnje između Medžlisa i Medrese u nadolazećem periodu.

Izvor: facebook.com/sarajevskimedzlis.ba