Proučena hafiska dova hafizu Davudu Aldobašiću

Gazi Husrev-begova medresa biva sve bogatija hafizima – čuvarima govora Uzvišenog Stvoritelja. Svi oni, hafizi i hafize, jesu dragulji, plemići i plemkinje ummeta Muhammeda, a.s., odabrani od Najmilostivijeg da u svojim srcima i razumu čuvaju Kur’an i primjenjuju ga u svakodnevnom životu, a među njima je i mladi hafiz Davud Aldobašić, sin Samira i Mine, učenik četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese.

Proučena hafiska dova hafizu Davudu Aldobašiću

Hafiz Davud, rođen je 11. decembra 2002. godine u Tešnju. Završio je Osnovnu školu „Džemal Bijedić“ u Miljanovcima – Tešanj. Hifz je učio pred muhaffizom hfz. Ahmed-ef. Bukvićem, od 15. februara 2020. godine, a za vrijeme pohađanja nastave u Gazi Husrev-begovoj medresi, naučene stranice preslušavao ga je muhaffiz dr. hfz. Mensur Malkić. Polaganje hifza je trajalo od 13. do 22. oktobra 2021. godine pred hafiskom komisijom u sastavu: hafiz Ismet-ef. Spahić, predsjednik; doc. dr. hafiz Mensur-ef. Malkić, član, hafiz Haso-ef. Popara, član, i hfz. mr. Salih-ef. Halilović, član.

Proučena hafiska dova hafizu Davudu Aldobašiću

U petak, 22. oktobra 2021. godine, nakon džuma-namaza, pred Komisijom za hifz Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, proučio je posljednje sure časnog Kur’ana i time ispunio uslove da mu se prouči hafiska dova i promoviše u titulu hafiza Kur’ana.

Proučena hafiska dova hafizu Davudu Aldobašiću

U nedjelju, 26. decembra 2021. godine, poslije podne-namaza, u Hamzibegovoj džamiji u Tešnju, proučena je hafiska dova hafizu Davudu Aldobašiću. Organizator hafiske dove bio je Medžlis Islamske zajednice Tešanj.

Proučena hafiska dova hafizu Davudu Aldobašiću

Na početku programa prisutnim se obratio mr. Fuad ef. Omerbašić, glavni imam MIZ Tešanj a zatim i dr. Jasmin Hadžikadunić, predsjednik Udruženja Bošnjaka „Vrijeme Zeman“ iz Tešnja. Nakon toga su uslijedila učenja ašereta prisutnih hafiza i obraćanje prof. dr. hfz. Mevludin-ef. Dizdarevića, zeničkog muftije. Kratke sure proučio je novi hafiz Davud Aldobašić a hafisku dovu muhaffiz hfz. Ahmed-ef. Bukvić, imam Hamzibegove džamije u Tešnju.

Proučena hafiska dova hafizu Davudu Aldobašiću

U svojstvu izaslanika reisu-l-uleme Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini dr. Husein-ef. Kavazovića, prisutnima se obratio i uručio hafisku diplomu i poklon Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, doc. dr. hfz. Mensur-ef. Malkić, direktor Gazi Husrev-begove medrese a ispred Gazi Husrev-begove medrese poklon je uručio prof. hfz. Omer-ef. Zulić, razredi starješina mladog hafiza.