U Carevoj džamiji proučena hafiska dova Abdullahu Išeriću

U subotu, 26. marta 2022. godine u Carevoj džamiji u Sarajevu, u prisustvu velikog broja rodbine, prijatelja i zvaničnika Islamske zajednice,  proučena je hafiska dova Abdullahu Išeriću, učeniku četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese.

U Carevoj džamiji proučena hafiska dova Abdullahu Išeriću

Organizator hafiske dove bio je Medžlis Islamske zajednice Sarajevo i Gazi Husrev-begova medresa. Na početku programa prisutnima se obratio glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo dr. Abdulgafar-ef. Velić čestitajući mladom hafizu Abdullahu. Čestitke novom hafizu uputio je i direktor Gazi Husrev-begove medrese dr. hfz Mensur Malkić koji je u svom obraćanju istakao da je Abdullah dio uspješne generacije gazinovaca koja je iznjedrila devet hafiza.

U Carevoj džamiji proučena hafiska dova Abdullahu Išeriću

Nakon učenja ašereta prisutnih hafiza i obraćanja prof. dr. Nedžad-ef. Grabusa, sarajevskog muftije, kratke sure proučio je hfz. Abdullah Išerić. Hafisku dovu proučio je prof. dr. Mustafa-ef. Cerić, reisu-l-ulema Islamske Zajednice u Bosni i Hercegovini u periodu od 1993. do 2012.

U Carevoj džamiji proučena hafiska dova Abdullahu Išeriću

Diplomu hafizu Abdullahu uručio je reisu-l-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein-ef. Kavazović uz čestitke njemu, muhaffizu i Islamskoj zajednici.

U Carevoj džamiji proučena hafiska dova Abdullahu Išeriću

Abdulah Išerić rođen je u Sarajevu 19. aprila 2003. godine. Završio je osnovnu školu „Vrhbosna“ u Sarajevu s odličnim uspjehom (5,00) i primjernim vladanjem. Nakon završene osnovne škole upisao je Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu u kojoj trenutno pohađa četvrti razred. Tokom školovanja u Medresi pokazao je odličan uspjeh i primjerno vladanje. Hifz je učio pred svojim babom hafizom Sadrudinom Išerićem, imamom Careve džamije u Sarajevu.
Polaganje hifza je trajalo od 07. do 22. februara 2022. godine pred hafiskom komisijom: hafiz Ismet-ef. Spahić, predsjednik; dr. hafiz Mensur-ef. Malkić, član, hafiz Haso-ef. Popara, član, i hfz. mr. Salih-ef. Halilović, član.