Posjeta Arhivu Bosne i Hercegovine

U srijedu, 21.12. 2022. godine, učenici izborne grupe nastavnih predmeta Historija-Geografija, kao i članovi historijske sekcije, zajedno sa profesoricom historije Selmom Ćerimagić, posjetili su Arhiv Bosne i Hercegovine.

Posjeta Arhivu Bosne i Hercegovine

Učenici su dobili korisne informacije u vezi arhivske građe koja se čuva u Arhivu, te su istu mogli vidjeti u depoima, kao i izložbu u povodu 75 godina rada Arhiva.

Posjeta Arhivu Bosne i Hercegovine

Ovom prilikom zahvaljujemo se direktorici Arhiva Bosne i Hercegovine gospođi Danijeli Mrda, zamjeniku direktorice, gospodinu Fuadu Ohranoviću što su izdvojili vrijeme da nam se obrate riječima dobrodošlice i uvodnim napomenama u vezi Arhiva i njegovog rada, kao i podsticaju učenika da u budućnosti rade istraživačke radove u prostorijama Arhiva. Također se zahvaljujemo i arhivistici gospođi Merimi Serhatlić-Agarević i šefu depoa Arhiva gospodinu Bori Jurišiću na toploj dobrodošlici, na svim korisnim informacijama i ugodno provedenom vremenu u ovoj veoma važnoj arhivskoj ustanovi.

Posjeta Arhivu Bosne i Hercegovine

Učenici su izrazili zadovoljstvo današnjem dvosatnom provedenom vremenu u Arhivu kao i saradnji sa ovom institucijom u budućnosti.