Učenici posjetili KJKP “Vodovod i kanalizacija”

Učenici posjetili KJKP ‘Vodovod i kanalizacija’

U utorak, 07. februara 2023. godine učenici i učenice trećeg i četvrtog razreda izborne nastave hemija-biologija zajedno sa učenicima drugog razreda članovima sekcije iz hemije. posjetili su KJKP “Vodovod i kanalizacija” Sarajevo, u pratnji svojih profesora: mr. Dževada Heće i mr. Muške Memišević.

Učenici posjetili KJKP ‘Vodovod i kanalizacija’

Godišnjim programom rada JU Gazi Husrev-begova medresa planirane su posjete preduzećima i drugim institucijama kako bi učenici imali priliku steći i praktična znanja o onome što su kroz nastavni proces naučili.

Učenici posjetili KJKP ‘Vodovod i kanalizacija’

Tokom posjete KJKP “Vodovod i kanalizacija” domaćin im je bio rukovodilac službe za sanitarni nadzor i kontrolu kvaliteta vode mr. Amel Salihagić. Učenicima je predstavljen proces dovoda, prečišćavanja i distribucije pitke vode u gradu Sarajevu. Saznali smo da se pitka voda crpi sa izvora koji se nalazi 10-15 metara ispod površine vode, koja se analizira svakog sata. Tako da možemo konstatovati da građani Sarajeva piju čišću vodu nego što se nudi u prodaji u flaširanoj ambalaži.

Učenici posjetili KJKP ‘Vodovod i kanalizacija’

Ovo je bilo veoma korisna posjeta gdje smo imali priliku da naučimo mnogo stvari iz oblasti hemije i biologije, ali i života uopće. Posebno bismo se željeli zahvaliti Upravi Gazi Husrev-begove medrese i našim uvaženim profesorima hemije i biologije koji, pored redovnog usmenog gradiva, nastoje da nas upoznaju sa praktičnom primjenom naučenog što povećava našu želju za izučavanjem ovih predmeta i čini ih još zanimljivijim – poručili su učenici.