Promocija Gazi Husrev-begove medrese u JU OŠ ”Hamdija Kreševljaković” u Sarajevu

Promocija Gazi Husrev-begove medrese u JU OŠ Hamdija Kreševljaković u Sarajevu

U četvrtak, 02. marta 2023. godine, održana je promocija Gazi Husrev-begove medrese u JU OŠ ”Hamdija Kreševljaković” u Sarajevu. Prezentaciju su pripremile učenice Lamija Goralija (IVb) i Sabrina Vehab (IIId) na čelu sa prof. Almedina Bojić-Rizvić. Promociji su prisustvovali učenici devetog razreda OŠ ”Hamdija Kreševljaković”.

Promocija Gazi Husrev-begove medrese u JU OŠ Hamdija Kreševljaković u Sarajevu

Tokom prezentacije prof. Almedina Bojić-Rizvić je govorila o historijatu Gazi Husrev-begove medrese, nastavnom planu i programu, te mogućnostima koje se pružaju nakon završetka školovanja. Učenicima je prikazan i promotivni video o Gazi Husrev-begovoj medresi. Učenice Goralija Lamija (IVb) i Sabrina Vehab (IIId) su govorile o vannastavnim aktivnostima, takmičenjima, kao i o svojim iskustvima tokom školovanja u Medresi.

Promocija Gazi Husrev-begove medrese u JU OŠ Hamdija Kreševljaković u Sarajevu

Ovom prilikom se zahvaljujemo na izuzetnom gostoprimstvu direktorici JU OŠ ”Hamdija Kreševljaković”, Emini Nalić-Zahiragić, kao i školskom psihologu, Edini Đedović i pedagogu Azri Smajović-Huskić.