Druženje učenica i učenika sa predstavnicima IT kompanije “Mistral”

U četvrtak, 09. marta 2023. godine u amfiteatru Gazi Husrev-begove medrese upriličeno je druženje učenica i učenika Medrese sa predstavnicima IT kompanije “Mistral”. Predstavnica kompanije Mistral Merseda Spahić, uz profesoricu Jasminu Šećerović-Botonjić, govorila je učenicima o ličnim iskustvima prilikom dugogodišnjeg rada u ovoj firmi te nešto detaljnije predstavila mogućnosti IT-sektora u našoj zemlji.

Druženje učenica i učenika sa predstavnicima IT kompanije “Mistral”

Vrijeme se ubrzano mijenja, a nove tržišne okolnosti uz snažnu IT industriju donose prilike kakve se nisu pružale nikad prije. Razlika u nivou razvoja između zemalja je bila diktirana prirodnim resursima, mobilnošću, trgovinom, turizmom i drugim sektorima koje je neka zemlja posjedovala. Za razliku od predhodnih vremena, IT sektor je pomjerio i izbrisao granice stvoriviši priliku za svaku zemlju da prevaziđe svoje nedostatke. Bosna i Hercegovina može ubrzati svoj ukupan razvoj zahvaljujući solidnoj bazi u IT industriji čiji kapaciteti nisu dovoljno iskorišteni – kazala je, između ostalog, gospođa Spahić.

Druženje učenica i učenika sa predstavnicima IT kompanije “Mistral”

Učenice i učenici su imali priliku zaviriti u tu seharu novih mogućnosti i ideja koje se svakoga dana stvaraju i napreduju te utoliti svoju radoznalost kroz pitanja koja su postavili našoj gošći koja je rado dala odgovor na svako pitanje, podcrtavši da je za uspjeh najvažnije voljeti posao kojim se bavite.