Posjeta farmaceutskoj kompaniji “Bosnalijek”

U četvrtak, 9. marta tekuće godine, učenice i učenici izborne grupe predmeta Biologija – Hemija i članovi sekcije Hemije posjetili su farmaceutsku kompaniju “Bosnalijek” u Sarajevu, u pratnji svojih profesora: mr. Dževada Heće i mr. Muške Memišević.

Posjeta farmaceutskoj kompaniji “Bosnalijek”

Godišnjim programom rada JU Gazi Husrev-begova medresa planirane su posjete preduzećima i drugim institucijama kako bi učenici imali priliku steći i praktična znanja o onome što su kroz nastavni proces naučili.

Posjeta farmaceutskoj kompaniji “Bosnalijek”

Ovom prilikom gostoprimljivo su ih primili radnici i radnice kompanije “Bosnalijek”. Prijem u konferencijskoj sali upriličen je uz slatku zakusku i osvježenje. Nakon toga, podijelivši se u dvije grupe, posjetili su Sektor osiguranja i kontrole kvaliteta i Sektor za razvojnu tehnologiju.

Posjeta farmaceutskoj kompaniji “Bosnalijek”

Učenice i učenici su ostali oduševljeni dostignućima ove bosanskohercegovačke kompanije na svjetskom nivou. Također, dobili su instrukcije o potrebnoj srednjoškolskoj i visokoškolskoj spremi, kako bi u budućnosti mogli postati dio njihovog tima.