U Gazi Husrev-begovoj džamiji pručena hafiska dova Amini Omerdić

U subotu, 21. septembra 2023. godine, u Gazi Husrev-begovoj džamiji u Sarajevu proučena je hafiska dova Amini Omerdić, svršenici Gazi Husrev-begove medrese.

Organizator hafiske dove bio je Medžlis Islamske zajednice Sarajevo. Svečanosti su, pored roditelja, rodbine i prijatelja, prisustvovali: izaslanik Reisu-l-uleme dr. hfz. Mensur-ef. Malkić, izaslanik Muftije sarajevskog dr. Samed-ef. Omerdić, Glavni imam Medžlisa islamske zajednice Sarajevo dr. Abdulgafar-ef. Velić i direktor Gazi Husrev-begove medrese mr. Dževad-ef. Pleh.

Amina Omerdić, kćerka Nisveta i Melise, rođena je 2. aprila 2002. godine u Goraždu. Završila je Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu, a trenutno je studentica Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu. Aminini roditelji i brat su također alumnisti Gazi Husrev-begove medrese. Hifz je učila pred babom, hafizom Nisvet-ef. Omerdićem, a zvanje hafize Kur’ana stekla je pred Komisijom za hifz Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini 17. maja ove godine.

U Gazi Husrev-begovoj džamiji pručena hafiska dova Amini Omerdić

Nakon učenja ašereta koja su učili prisutni hafizi i učenja kratkih sura koje je proučila hafiza Amina, hafisku dovu je proučio hafizin babo i muhaffiz Nisvet-f. Omerdić, imam u džematu Dobrinja. Nakon hafiske dove prisutnima se obratio izaslanik Reisu-l-uleme dr. hfz. Mensur Malkić koji je prenio selame i čestitke Reisu-l-uleme, a potom održao prigodan vaz i uručio diplomu i hediju Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini hafizi Amini.

Poklon ispred Gazi Husrev-begove medrese uručio joj je direktor Medrese mr. Dževad-ef. Pleh.