Učenici Gazi Husrev-begove medrese učestvovali u proaktivnoj publici emisije In Medias Res na Radioteleviziji Bosne i Hercegovine (BHRT)

U novom izdanju dijaloške emisije Redakcije religijskog programa Radiotelevizije Bosne i Hercegovine, In Medias Res, tragalo se za odgovorima na pitanja: Što je čovjek bez sjećanja, i što je društvo bez sjećanja? Jesmo li svjesni važnosti tog procesa za nas kao pojedince, ali i za društvo u cjelosti? Kako crkve i vjerske zajednice gledaju na kulturu sjećanja, te zašto je krucijalno njegovati kulturu sjećanja kod mladih ljudi… Ovo su bila samo neka od pitanja na koja odgovore daju analitičari i publika novog izdanja.

U studiju su bili izv. prof. Zorica Maros sa Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Sarajevu, prof.dr. Nenad Tupeša sa Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta „Sv. Vasilije Ostroški“ iz Foče, prof.dr. Dino Abazović sa Fakulteta političkih nauka Sarajevo, i prof.dr. Nezir Halilović, voditelj Odjela za islamsku vjeornauku u Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

U emisiji koja je snimana u srijedu, 25. oktobra 2023. godine, aktivno je učestvovala i publika, a ovoga puta bili su to učenici Gazi Husrev-begove medrese: Abdulkerim Selimović, Ahmed Behaudin Mušanović, Ahmed Karahmet, Alija Čaušević, Emin Valjevac, Hadžera Beganović, Hamza Oprašić, Harun Ahmić, Hatidža Opardija, Irma Bešo i Sabrina Vehab.

Snimak emisije možete pogledati na linku: