Učenici i učenice četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese posjetili STARfest

U srijedu, 15.11.2023. godine učenici i učenice četvrtog razreda posjetili su STARfest, koji je održan u Velikoj dvorani Centra Skenderija. Sajam je ujedno i glavni događaj obilježavanja Evropske godine vještina.

Učenici završnog razreda Gazi Husrev-begove medrese mogli su se upoznati sa promjenama i najnovijim trendovima na tržištu rada, prilikama za upis na fakultete i ostvarivanja prava na stipendije, efikasnim načinima za pronalazak posla, kao i mogućnostima povezivanja mladih sa najboljim kompanijama.

Program Sajma obogaćen je i različitim panel diskusijama i radionicama korisnim upravo za profesionalnu orijentaciju učenika.

U pratnji učenika i učenica bili su Šehrizada Durović, odgajateljica, Halid Hajdarević, odgajatelj i Maida Vuković Džakmić, pedagog.