Učenici i učenice izborne grupe Biologija – Hemija posjetili Zdravstvenu ustanovu “Banja-Terme Ilidža”

U četvrtak, 30. novembra 2023. godine, učenici i učenice izborne nastave Biologija-Hemija i članovi sekcije, u pratnji mr. Amine Memišević i mr. Dževada Heće, predmetnih nastavnika hemije i biologije, posjetili su Zdravstvenu ustanovu “Banja-Terme Ilidža”. Ljubazno osoblje učenike je upoznalo sa uslugama koje pružaju u zdravstvene i rehabilitacione svrhe.

Učenici su dobili priliku slušati o ljekovitim karakteristikama termalnih voda, upoznati se s konceptima wellnessa te naučiti o važnosti očuvanja prirodnog okoliša. Također, ova posjeta obuhvatila je i obilazak prostorija u kojima se odvija rehabilitacija, te su upoznati sa procesom iste.

Zahvaljujemo se osoblju ZU “Banja-Terme Ilidža” i profesorima na ukazanom trudu i prilici da proširimo svoje znanje u ovom domenu.

Tekst: Adna Šupuk
Foto: Ahmed Zukić