Posjeta članova historijske sekcije Olimpijskom muzeju i Institutu Yunus Emre Sarajevo

U srijedu, 7. februara 2024. godine, članovi historijske sekcije zajedno sa profesoricom Selmom Ćerimagić, posjetili su Olimpijski muzej i Institut Yunus Emre Sarajevo.

U Olimpijskom muzeju otvorena je izložba Historijskog arhiva Sarajevo “12 dana kada smo bili smo centar svijeta – 40 godina od XIV ZOI u Sarajevu”.

Učenici su pored pomenute izložbe mogli pogledati i stalnu izložbenu postavku u Muzeju.

Nakon posjete Olimpijskom muzeju, učenici su posjetili i Institut Yunus Emre Sarajevo koji je organizirao program “Dan otvorenih vrata”.

U okviru programa organizovani su besplatni časovi turskog jezika, promocija turske kuhinje, radionica kaligrafije i ebru umjetnosti, koncert naja te takmičenja iz općeg znanja.

Učenici su izrazili i interesovanje za kurs turskog jezika koji će se održavati od naredne sedmice, te radionice kaligrafije i ebru umjetnosti.