Debatni klub Medrese učestvovao u manifestaciji “Selam, ya Resulallah”

U sklopu manifestacije Dani o Allahovom Poslaniku „Selam, ya Resulallah”, čiji je organizator Medžlis Islamske zajednice Sarajevo, u četvrtak, 29. 10. 2021. godine, u amfiteatru Gazi Husrev-begove medrese, debatni klub „Ad Factum“ učenika Gazi Husrev-begove medrese organizirao je javnu debatu o dvije teme: „Hadis na društvenim mrežama devalvirana je poslanička poruka“ i „Otići ili ostati u Bosni i Hercegovini“.

Debatni klub Medrese učestvovao u manifestaciji “Selam, ya Resulallah”

Debate su se odvijale u dva debatna formata: Karl Popper i World School,  a ekipe su sačinjavali učenici Gazi Husrev-begove medrese, dok su gosti na debati bili učenici Karađoz-begove medrese, čiji je trener, prof. Harun Macić, bio glavni sudija debate.

Debatni klub Medrese učestvovao u manifestaciji “Selam, ya Resulallah”

Debatu je otvorio pomoćnik direktora za nastavu prof. Halim Husić, a ispred Sarajevskog medžlisa prisutnima se obratio hafiz Ammar Bašić, pomoćnik glavnog imama.

Debatni klub Medrese učestvovao u manifestaciji “Selam, ya Resulallah”

O debati, osnovnim debatnim formatima i benefitima bavljenja debatom govorio je trener debatnog kluba prof. Edin Balta. Sudijski tim su pored prof. Haruna Macića činili prof. Amina Memišević, prof. Mirzet Hamzić, prof. Muhamed Mehanović i hfz. prof. Vedad Jupić.

Debatni klub Medrese učestvovao u manifestaciji “Selam, ya Resulallah”

Članovi debatnih ekipa bili su: Amina Kusur, Dženana Smajić, Abdullah Hrustić, Hatidža Opardija, Ahmed Behaudin Mušanović, Sumejja Suša, Medina Zubača, Fatima Huseinspahić, Senedin Hadžimuhamedović, Amila Ibrica, Lamija Ibrica i Abdullah Ahmed. Debata je realizirana uz medijsku podršku televizije Hayat.

Edin Balta