Ekipa Gazi Husrev-begove medrese zauzela drugo mjesto na takmičenju iz engleskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

U ponedjeljak, 21. februara 2022. godine, u Behram-begovoj medresi u Tuzli, održano je takmičenje iz engleskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta.

Na takmičenju su učestvovale Behram-begova medresa u Tuzli, Gazi Husrev-begova medresa iz Sarajeva, Elči Ibrahim-pašina medresa iz Travnika, Medresa Osman-ef. Redžović iz Visokog, Karađoz-begova medresa iz Mostara, Medresa Reis Džemaludin-ef. Čaušević iz Cazina i  Medresa Gazi Isa-beg iz Novog Pazara.

Gazi Husrev-begovu medresu predstavljali su učenici četvrtog razreda: Hamza Adilović, Melika Mujala i Senedin Hadžimuhamedović pod mentorstvom Seide Mustafić, profesorice engleskog jezika.

U pojedinačnom plasmanu Hamza Adilović je podijelio prvo mjesto sa još dvije takmičarke, Melika Mujala je zauzela 4. a Senedin Hadžimuhamedović 8. mjesto.

U ekipnom plasmanu naši učenici su zauzeli 2. mjesto.

Zahvaljujemo se Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice za organizaciju takmičenja i domaćinu Behram-begovoj medresi medresi na gostoprimstvu.

Čestitamo našim takmičarima na uspjehu i svim učesnicima na postignutim rezultatima.