Glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo dr. Abdulgafar ef. Velić sa saradnicima posjetio Gazi Husrev-begovu medresu

U utorak, 05. 9. 2023. godine, u posjeti Gazi Husrev-begovoj medresi boravila je delegacija Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo koju je predvodio glavni imam dr. Abdulgafar ef. Velić. U srdačnom razgovoru sa direktorom Medrese mr. Dževadom Plehom Abdulgafar ef. je čestitao direktoru Plehu na preuzetoj dužnosti direktora i poželio puno uspjeha u radu Medrese.

Direktor se zahvalio na posjeti i lijepim željama i tom prilikom je naglasio odličnu saradnju Gazi Husrev-begove medrese i Medžlisa IZ Sarajevo kojoj svjedoči dugi niz godina.

Pored ostalog, bilo je riječi i o početku nove školske i mektepske godine, o obnovi zgrade ženskog odjeljenja Medrese i predstojećim danima Mevluda.

Delegaciju Medžlisa IZ Sarajevo, pored dr. Velića, činili su: mr. Malik ef. Šljivo, Elvedin ef. Klisura, mr. hfz. Ammar ef. Bašić i Miralem ef. Babajić.